Menu

Leniwa Praca

"Księżyc i łzy - to nie wystarcza, by pisać wrażliwie."

Szamba betonowe na tle oczyszczalni ścieków.

alexn1991

Cała prawda o oczyszczalni ścieków.

Zarówno na świecie jak i w Polsce istnieje coraz więcej osób dbających o środowisko naturalne. Właśnie w trosce o środowisko naturalne powstały przydomowe oczyszczalnie ścieków. W Polsce posiadają rzesze zwolenników. Jednak mimo to wiele osób kupuje jednak szamba betonowe. W tym artykule postaramy się przybliżyć wszystkie cechy przydomowej oczyszczalni ścieków. Dodatkowo dokonamy porównania z największym konkurentem czyli szambem betonowym.

Cena

Dla wielu jest to najważniejszy czynnik, który decyduje o wyborze zbiornika na ścieki komunalne. Polacy niestety w stosunku do krajów zachodnich zarabiają dużo mniej. Przydomowe oczyszczalnie ścieków kosztują minimum 4 000 zł. Jest to bez wątpienia dużo większa cena niż za szamba betonowe, których ceny zaczynają się poniżej 1 000 zł. Do tej ceny należy doliczyć profesjonalny transport i montaż. Dodatkowo trzeba liczyć się z zakupem separatorów tłuszczów i innych dodatkowych elementów.

material768822_1280Działanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez wątpienia jest szczelna i ekologiczna. Pozwala ona odzyskać w różnym stopniu oczyszczoną wodę. Stopień czystości wody zależy od producenta oraz wybranego modelu. Tak oczyszczona woda może zostać wykorzystana do podlewania krzewów czy też roślin. Jednak czy warto przepłacać? Coraz więcej producentów szamb betonowych tak udoskonaliło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są dużo tańsze.

Zastosowanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może służyć jedynie jako zbiornik do gromadzenia nieczystości. Jest ona stworzona w tym celu. Jej dedykowanym zastosowaniem jest właśnie gromadzenie ścieków komunalnych z gospodarstwa domowego oraz oczyszczenie ich w maksymalnym stopniu. Natomiast szamba betonowe znajdują dużo szerszy wachlarz zastosowania. Bowiem szamba betonowe są wykorzystywane do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Dodatkowo mogą służyć jako zbiorniki do kiszenia kapusty i ogórków. Szamba betonowe mogą służyć również jako studnie czy też kanały samochodowe.

Ocena

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są drogie. Ich cena jest głównie dyktowana poprzez materiał z jakiego są wytwarzane. Wykorzystywane do produkcji tworzywo sztuczne jest wytrzymałe oraz ekologiczne. Nie może on wchodzić w żadne reakcje ze ściekami ponieważ mogło by to zabić bądź uszkodzić florę bakteryjną. Szamba betonowe mają dużo niższą cenę, ponieważ beton jest dużo tańszy. Dodatkowo mają dużo szersze zastosowanie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.

© Leniwa Praca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci