Menu

Leniwa Praca

"Księżyc i łzy - to nie wystarcza, by pisać wrażliwie."

Szamba betonowe fakty i mity, poradnik dla budujących dom

alexn1991

Szamba betonowe są bardziej solidne niż te z plastiku

Fakt. Bez cienia wątpliwości cement jest bardziej pewnym surowcem niż plastik. Beton najlepszej klasy jest stosowany do robienia szamb. Jest to beton bardzo mocny i odporny na naciski ciśnienia wody jak i bardzo silne mrozy. Do betonu wykorzystywane są specjalnie dobrane domieszki chemii niemieckiej, której celem jest zatykanie porów betonu. Szamba betonowe bardzo dobrze sprawdzą się w glebie o wysokim stanie wód gruntowych.

Szamba betonowe kruszą się

Mit. Jak już wspominaliśmy w tym artykule do produkcji szamb jest używany beton z wysokiej półki i domieszki chemii budowlanej. Absolutnie, dlatego szamba betonowe można stawiać blisko garażu. Bardzo dobrze stworzone szambo betonowe od najlepszego producenta nie ma prawa pęknąć. Toteż powinno się znaleźć dokładnego producenta. Godzi si dorzucić, że jest dużo przypadków kruszenia szamb plastikowych. Głównie nie wytrzymują one ciężaru aut.

Eko szambo betonowe

Fakt. Atutem jest to, że szamba betonowe są uszczelnianie podczas całego cyklu produkcyjnego, co daje stu procentową szczelność. Aktualnie do przyrody nie dostają się żadne fekalia. Ci, co mają szambo nie mają problemów z zanieczyszczeniem gleby.

Szambo betonowe a ekologiczna oczyszczalnia ścieków

szamba betonoweMit. Dużo ludzi mniema, że szamba betonowe wybierają tylko Ci, którzy mają niski budżet. Szkoda, że ta liczba cywilizacji nie ma pojęcia, że szamba betonowe można korzystać przez lata. Komplementarnie powinno się dołożyć, że jeśli zdecydują się Państwo na szambo dwukomorowe przelewowe można je, gdy się znudzi przekształcić w ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Należałoby mieć to na oku decydując o zbiorniku.

Szamba betonowe są droższe od tych z plastiku

Mit. Aktualnie szamba betonowe są dużo tańsze od plastikowych. Koszt szamb od najlepszego producenta rozpoczynają się od 800 PLN za 4 000L zbiornik aczkolwiek za taką samą objętość szambo plastikowe należy zapłacić 1800 PLN. Cena szamba z betonu o pojemności 20 000 L wynosi 4 000 PLN.  Nie są produkowane szamba plastikowe o takiej pojemności. Największy, jaki znaleźliśmy zbiornik plastikowy jak jest dostępny na rynku ma 16 000 L i cena wynosi aż 8 000 zł. Dlatego nie ma, co przepłacać lepiej postawić na dużo tańsze szambo betonowe, które jest bardzo wysokiej, jakości.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

© Leniwa Praca
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci